Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aké miesta a receptory v mozgu aktivuje hudba, ktorú počúvate a tiež aj to, kde bol vyrobený a koľko meral najdlhší hotdog na svete.

 

,,Nedávne štúdie preukázali, že káva môže skutočne pomôcť zlepšiť vaše schopnosti kritického myslenia a pamäť.Harvard Medical School uvádza: „Kofeín v káve môže len krátko aktivovať činnosť mozgu, ale tiež má trvalý vplyv na mentálne procesy.“Avšak, rovnako ako v prípade  spaľovania tukov, pridaním cukru a mlieka do kávy alebo pitím sladených kofeínových nápojov nasýtených oxidom uhličitým, sa tieto účinky kofeínu strácajú.“

,,Tím amerických a kanadských lekárov snímačom zisťoval, ktoré časti mozgu reagujú na melódiu. Dospeli k záveru, že mozgové štruktúry zodpovedné za orgazmus reagujú i na hudbu.Predchádzajúce štúdie spájali činnosť stredného mozgu a častí mozgovej kôry so sexom a jedlom. Podľa najnovších výskumov ich činnosť súvisí i s hudbou.“Ľudia využívajú hudbu pri prekonávaní smútku a strachu. V našom výskume poukazujeme na to, že hudba spúšťa systémy v mozgu, vďaka ktorým sa cítia šťastne,“ tvrdí Anne Bloodová z Massachusetts General Hospital.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.