V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete,ako sa dorozumievajú kone medzi sebou a tiež aj to, o koľko percent sa zníži riziko rozvodu, ak si za svojo partnera vezmete vášho najlepšieho priateľa.

 

,,Fantastický spôsob, ako aktivizovať mozog, sú nové podnety. Vyber sa do neznáma autobusom, vlakom, alebo sadni do auta či na bicykel. Dôležité je, aby si sa vydal na miesta, ktoré nepoznáš. Neznáme miesta nútia tvoj mozog budovať nové mentálne mapy a produkuje hormóny šťastia. To je jedným z dôvodov, prečo toľko ľudí zbožňuje cestovanie.Ak budeš svoj mozog udržiavať aktívny v súkromí, výsledky sa dostavia aj v práci. Postupne sa začneš na problémy pozerať z iného uhla pohľadu a budú ťa prirodzene zaujímať. Nezabudni, že nie je dôležité poznať odpovede, ale vedieť klásť otázky.“

,,Je dôležité poukázať na fakt, že od roku 2005 stúpol počet ľudí trpiacich depresiou o celých 18%, čo rozhodne nie je zanedbateľné číslo. Príčiny nárastu mentálnych ochorení zaiste tkvejú i v modernej a čo je hlavné, uponáhľanej dobe. Či už však trpíme nejakou poruchou alebo nie, počas bežného života sa stretávame s negatívnymi emóciami a práve jedným zo spôsobov ako sa s nimi vyrovnať, je počúvanie hudby. Tá nám dokáže umožniť pochopiť pocity, ktoré aktuálne prežívame, no okrem samotného vysvetlenia prináša i radosť – šťastie.

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.