Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent z celej svetovej populácie má prirodzené blond vlasy a tiež aj to, koľko hodín denne strávi panda iba jedením bambusu.

 

,,Zo všetkých kontinentov má Európa najvyšší prirodzený výskyt blond vlasov. U niektorých európskych národov vidíme blond ľudí naozaj často, pričom táto farba vlasov im zostáva aj v dospelosti. Gén farby ľudských vlasov  MC1R má v Európe aspoň sedem farebných variantov. Na základe najnovších genetických výskumov sa genetická mutácia blond vlasov na území dnešnej Európy datuje 11 000 rokov dozadu, do doby ľadovej. Predtým mali „Európania“ najmä tmavšie vlasy a oči, ktoré prevládajú v ostatných častiach sveta. Blondiaci predstavujú 2 % z celkovej populácie sveta, pričom najviac blond ľudí s modrými očami nájdeme na Islande.“

,,Smejeme sa čoraz menej a to je chyba. Zvlášť 5. mája by sme sa mali aspoň usmiať. Tento deň je totiž Svetovým dňom smiechu a ako inak ho osláviť, ak nie humorom? Práve schopnosť pozerať sa na veci s vtipom nám uľahčuje zvládať krízové situácie a pozerať sa do budúcnosti optimisticky. Aj psychológovia tvrdia, že humor pomáha udržiavať duševnú pohodu a znižovať dopad stresu.Kto chce byť úspešný, mal by sa tiež usmievať. Ľudia s dobrou náladou sú výkonnejší, kreatívnejší a komunikatívnejší. Smiech zlepšuje pamäť a trénuje mozog, preto majú veselí ľudia dobré nápady a ľahšie riešia problémy.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.