V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, v ktorom štáte sa otvorilo väzenie pre medveďov, ktorí sú vinní za obťažovanie a tiež aj to, ako sa volá túžba, keď chcete celý deň len ležať v posteli. 

 

,,Mestečko Churchill, ktoré sa nemôže sťažovať na nedostatok príležitostí na stretnutie s ľadovými medveďmi, ale miestnym obyvateľom začali postupom času títo huňatí obri liezť na nervy až do takej miery, že pre nich vybudovali špeciálne väzenie pre ľadové medvede. Nebolo ničím nezvyčajným, že drzé medvede sa nezastavili ani pred ľudskými obydliami a vlámali sa priamo do garáže či kuchyne, aby si v letných mesiacoch uchmatli aspoň nejakú potravu. Za odvahu ich síce obyvatelia oceňovali, ale musíš uznať, že asi nebude nič prijemné ráno sa prebudiť a zistiť, že ti pred domom leží spokojne nažratý ľadový medveď vážiaci viac ako pol tony. Spomínané väzenie preto obsahuje 28 ciel a je schopné medveďov zadržiavať nielen niekoľko dní, ale v prípade potreby sa dokáže prispôsobiť a pre medveďa vytvoriť podmienky aj na zopár mesiacov. Nemysli si však, že medvedí pobyt v podobnom zariadení prebieha v láskyplnom duchu, ba práve naopak. Strážcovia prírody sa snažia o to, aby medveďom pobyt vo väzení a vlastne v celom okolí mesta znechutil až tak, že sa zviera poučí a na inkriminované miesto už nikdy nevráti. Aby sme ti ponúkli aj náhľad na to, koľko medveďov sa ročne mestom premelie, podľa približných odhadov sa číslo medvedích návštev zastavuje na hodnote asi 1000.“

,,Počet osôb starších ako 100 rokov presiahol v Japonsku po prvý raz 70 000. Krajina zaznamenala v sčítaní obyvateľstva rekordné množstvo viac než 100-ročných Japoncov už 49.-krát po sebe. S odvolaním sa na piatkovú správu japonskej vlády o tom informovala agentúra DPA.V Japonsku zaznamenali v roku 2019 až 71 238 osôb, ktoré sa dožili viac ako 100 rokov, čo predstavuje oproti vlaňajšku nárast o dve percentá. Až 88 percent z nich predstavujú podľa japonského ministerstva zdravotníctva ženy.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.