Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, s koľkými obavami sa rodia ľudia a tiež aj to, koľkokrát denne v priemere myslia dospelí ľudia na sex podľa štúdie z roku 2019.

 

,,Rozchod zasahuje do všetkých rovín, ktoré napĺňajú život človeka. Často prináša stratu nielen tej „druhej“ osoby, ale aj detí a priateľov. Všetkých tých ľudí, ktorí spoluvytvárali identitu a dávali životu zmysel.Na rozdiel od smrti blízkeho človeka, prináša rozchod iný typ bolesti. Smrť totiž vo všeobecnosti nebýva dôsledkom rozhodnutia človeka (výnimkou je samovražda), ale rozchod sa spája s konkrétnym osobným rozhodnutím. A preto hlavným sprievodným znakom rozchodu, býva hnev voči konkrétnej osobe (partnerovi).Pri rozchode je tiež v porovnaní so smrťou oveľa intenzívnejšie prežívaní pocit viny a osobného zlyhania. Hľadáme príčinu v sebe, obviňujeme seba a pochybujeme o svojej hodnote.“

,,Považujeme ich za jediné stvorenia na zemi okrem ľudí, u ktorých bola objavená táto vlastnosť.Tím vedcov, ktorí sa zaoberajú správaním zvierat a ich psychológiou z univerzity v Linkolne a San Paule, ukázal psy z pohľadu vnímania pozitívnych a negatívnych stavov. Nešlo o demonštrovanie naučených schém správania. Sedemnástim domestikovaným psom bolo predložených niekoľko typov obrázkov. Šťastný človek, nahnevaný človek, spokojný hravý pes a agresívny pes. Boli im prehrávané aj zvuky buď spokojného poštekávajúceho psíka pri hre, agresívneho štekania zúriaceho psa, spokojný ľudský hlas (v portugalčine) s milým podtónom ako aj hlas plný hnevu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.