A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina v Strednej Amerike ako prvá povolila manželstvá rovnakého pohlavia a tiež aj to, o koľko percent vzrástli ceny vysokoškolských učebníc od roku 1977.

 

,,Tento trik používajte predovšetkým vtedy, ak ste sa s niekým zoznámili. Používaním mena danej osoby si ho nielenže lepšie zapamätáte a možno neuveríte, no ľudia oceňujú, ak si ich meno niekto zapamätá a nenechá ho vyletieť druhým uchom von.“

,,Ľudia sú jediné živočíchy s bradou. Dodnes nevieme, prečo sa u nás brada vyvinula.Čo robí človeka človekom? Je to inteligencia, uvedomovanie si samých seba, reč, život v komplexných spoločnostiach, mozog, dlhovekosť, masturbácia či málo ochlpenia?Máme nového kandidáta. Je ním brada – časť nášho tela, ktorú nemajú žiadne iné zvieratá.Dokonca aj u ľudoopov ustupuje spodná sánka ku krku hneď od predných zubov, bradu teda nemajú. Podobne to bolo aj so sánkami našich predkov a príbuzných, napríklad neandertálcov či Homo erectus.Spodná sánka človeka má naproti tomu v strednej časti bradový výbežok. Vďaka nemu má každý, odhliadnuc od tých, ktorí trpia vrodenými vadami, bradu. Či už špicatú, s jamkou v strede, alebo guľatú.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.