Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko minút maznania s domácim miláčikom stačí, aby sa vám znížil stres a tiež aj to, za koľko času by všetky pavúky na Zemi zjedli celé ľudstvo.

 

,,Vedci uviedli, že ak by sa zrátala hmotnosť všetkej potravy, ktorú skonzumuje celá populácia pavúkov na svete počas jedného roka, je to viac ako hmotnosť všetkých ľudí na tejto planéte. S týmto objavom prišli vedci Martin Nyffeler z Bazilejskej univerzity v Švajčiarsku a Klaus Birkhofer z Lund univerzity vo Švédsku, ktorí publikovali svoje zistenia tento mesiac v žurnáli Science of Nature a pridali ďalšie zaujímavé fakty.Tak napríklad, všetky pavúky zjedia každý rok 400 – 800 miliónov ton koristi. Na porovnanie, ľudia na celej planéte zjedia ročne 400 miliónov ton mäsa. Ďalším zaujímavým faktom je to, že celá ľudská populácia váži približne 316 miliónov ton. Matematika je jasná. Ak by sa pavúky spojili, mohli by zjesť poľahky celé ľudstvo a ešte by mali miesto aj na dezert. A to aj vtedy, ak by sme k tejto hmotnosti prirátali aj váhu detí, ktorá je podľa vedcov okolo 77 miliónov ton.“

,,Uskutočnilo sa veľa štúdií, ktoré preukázali, že psy znižujú úroveň stresu. Hranie alebo maznanie sa so psom vám každodenne môžu pomôcť znížiť stres. Výskum ukazuje, že starostlivosť o psíka počas dňa, znižuje stresové hormóny a nad stresom nastáva prevaha pozitívnych emócií.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.