V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktorá časť ľudského tela sa ako jediná nedokáže liečiť sama a tiež aj to, v ktorom roku podľa Billa Gatesa nebudú na svete takmer žiadne chudobné krajiny.

 

,,Podľa štúdie zverejnenej v časopise Archives of Internal Medicine, ľudia, ktorí sú v stave depresie, jedia o 55 percent viac čokolády ako ich nedepresívni rovesníci. A čím viac sú v depresii, tým viac čokolády majú tendenciu spotrebovať.Hoci zo spojenia čokolády a smutnej nálady, či „zlomeného srdca“ sa stalo klišé vďaka romantickým komédiám, predsa len vedecká komunita zisťovala prepojenie čokolády a depresie. Týmto výskumom sa začala zaoberať Dr. Beatrice Golomb, profesorka lekárstva na univerzite v San Diegu. Štúdia, ktorej autorkou je, poskytuje dôkazy na podporu populárnej predstavy, že keď ľudia potrebujú zdvihnúť náladu, použijú čokoládu. V štúdii sa Golomb a jej kolegovia opýtali viac ako 900 ľudí na ich týždennú spotrebu čokolády a na ich celkový príjem živín. Popri tom merali náladu účastníkov pomocou štandardného dotazníka používajúceho sa pri skríningu depresie. (Ľudia užívajúci antidepresíva boli zo štúdie vylúčení.)“

,,Aj keď vďaka prístupu niektorých čašníkov mávame pocit, že nás obsluhujú opice, v jednom z japonských hostincov to môžeš zažiť naozaj. Kayabukiya Tavern v časti Uconomija totiž už 29 rokov zamestnáva makaky. Samozrejme, tím pohostinského zariadenia tvoria aj samotní ľudia, no šikovné opice sú takisto veľmi dôležitou súčasťou. Makaky majú vlastnú uniformu, roznášajú nápoje a dopĺňajú servítky na stôl. Majiteľ reštaurácie Kaoru Otsuka pritom opice k ničomu nenúti, všetko to začalo s makakom menom Yat-chan, ktorý sám od seba začal napodobňovať správanie zamestnancov reštaurácie.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.