A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina bola v roku 2015 najväčším vývozcom hovädzieho mäsa a tiež aj to, čo sa deje v našom mozgu, keď nás niekto ignoruje.

 

,,Podľa odhadov medzinárodných organizácií sa ročne stáva obeťami obchodovania s ľuďmi na celom svete približne 700 tisíc až 2 milióny osôb.  Jedná sa pritom o vážne porušovanie ľudských práv – zneužívaním osôb na vlastné obohacovanie proti ich vôli, s využívaním rôznych mechanizmov a praktík narúšajúcich integritu obetí. Do obchodovania s ľuďmi sú zväčša zapojené celé organizované zločinecké skupiny, nezriedka s medzinárodnou pôsobnosťou. Momentálne patrí celosvetovo tento druh nelegálnej činnosti popri obchode so zbraňami a drogami medzi najvýnosnejšie a najrýchlejšie rastúce. Neustále pribúdajú jeho nové formy, čo okrem iného sťažuje prácu polície a vyšetrovanie prípadov.“

,,Pre hinduistov sú kravy posvätné zvieratá a nikto im nesmie ubližovať. Preto jedným z typických znakov Dillí, ale aj iných indických miest sú tisíce voľne sa túlajúcich kráv. Podľa odhadov, v uliciach hlavného mesta sa ich bez prekážok pohybovali desaťtisíce. Tvoria súčasť cestnej premávky, polihujú pred úradmi, na chodníkoch, v parkoch. Sú prirodzenou súčasťou mestského koloritu, ako u nás holuby.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.