A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, akú prelomovú aplikáciu vyvinuli v Japonsku pre športových fanúšikov a tiež aj to, v ktorom štáte je postavená prvá ázijská škola výlučne z plastov.

 

,,Amelia Earhart bola prvou ženou v histórii, ktorá preletela Atlantický oceán. Podarilo sa jej to v roku 1928. Na svoj let okolo Zeme vyštartovala 1. júna 1937 z Miami na palube lietadla Lockheed L-10E Electra 1. Po niekoľkých zastávkach v Južnej Amerike, Afrike, Indii a juhovýchodnej Ázií dorazila 29. júna do Lae v dnešnej Papue-Novej Guinei. Odtiaľ 2. júla odletela smerom k ostrovu Howland v Tichom oceáne. Približne po 1300 kilometroch letu sa však prerušilo rádiové spojenie a odvtedy ju už nikto nevidel.“

,,Momentálne sú naplánované 4 misie na červenú planétu. Za posledné roky prebehlo veľa diskusií o kolonizovaní tejto planéty. Vďaka tomu sa jej dostalo veľké množstvo pozornosti od vedcov, ktorí sa snažia nájsť odpovede na otázku, či na Marse existuje nejaká forma života.Misia Mars 2020 je naplánovaná na júl. Pojazdné vozidlo bude skúmať podmienky na planéte ešte predtým, než NASA pošle na planétu prvých astronautov. Okrem toho bude zbierať vzorky kameňov a pôdy.Júl je tiež mesiacom, kedy sa na Mars dostane misia Európskej vesmírnej agentúry a Ruska. ExoMars bude naopak skúmať minulosť planéty, čiže stopy života, ktoré mohli existovať v jej skorých rokoch. Taktiež sa zapojí aj Čína, ktorá bude hľadať známky života a Spojené arabské emiráty budú počas svojej prvej medziplanetárnej misie analyzovať podnebie Marsu a zistia, kedy stratila planéta svoju atmosféru.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.