A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorej krajine je rúhanie sa stále zločinom a tiež aj to, ktorý produkt je druhý najpredávanejší hneď po rubikovej kocke.

 

,,Ani žralok, ani had či vlk. Dokonca ani človek nezabije za jeden rok toľko ľudí, aby sa vyrovnal komárovi. Tomu však v štatistikách „pomáhajú“ najmä doposiaľ nevyliečené či nebezpečné choroby, ktoré prenáša. A to najmä malária v Afrike, juhovýchodnej Ázií a Južnej Amerike. Komáre navyše ročne okrem úmrtí spôsobia miliónové škody v ekonomike. Pichnutie vždy nezabíja, ale choroba môže oslabiť organizmus a spôsobuje tak napríklad práce neschopnosť. A to u miliónov ľudí. Medzi najhoršie choroby, ktoré šíria komáre, patria malária, žltá zimnica či rôzne horúčky. Škodlivé parazity alebo vírusy sa pomocou vpichu dostávajú do krvi, kde napádajú červené krvinky alebo napríklad pečeň.“

,,Francúzsko bolo prvou krajinou, kde sa začali používať prvé voňavé parfumy. Niektoré voňali ako syr, iné po víne. Zdá sa však, že Francúzsko je miesto, ktoré opäť prináša niečo užitočného, aspoň pokiaľ ide o vôňu. Tentoraz hovoríme o pilulke, ktorá spôsobuje, že prdy cítiť po čokoláde!Tento produkt bol vynájdený Christianom Poinchevalom (65) z obce Gesvres. O jeho prevratný produkt je mimoriadny záujem. Pomáha ľuďom naozaj neobvyklým spôsobom. Poincheval využil silu internetu a vytvoril si aj svoju vlastnú webovú stránku s názvom pilulepet.com, kde predáva svoj výrobok.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.