V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko rokov mala najstaršia zlatá rybka na svete, keď zomrela a tiež aj to, po koľkých rokoch slnečné, veterné a iné obnoviteľné zdroje prekonali uhlie pri výrobe energie v USA.

 

,,Podľa magazínu Forbes vlani zarobil 105 miliónov dolárov. Spomedzi športovcov dosiaľ pokorili miliardovú hranicu iba golfista Tiger Woods a bývalý profesionálny boxer Floyd Mayweather.Ronaldo si počas doterajšej sedemnásťročnej kariéry zarobil priamo futbalom 650 miliónov dolárov, zvyšok získal z reklamných aktivít. Okrem vlastných marketingových zmlúv podniká v móde a má sieť hotelov či svoje múzeum v rodnom Funchali na Madeire.Ronaldov rival Lionel Messi by sa mal podľa odhadov dostať medzi miliardárov budúci rok. Informoval o tom portál goal.com.“

,,Alzheimerova choroba (AD) je neurodegeneratívne ochorenie, ktoré pomaly a progresívne ničí mozgové bunky. Ako najčastejšia forma demencie predstavuje až 60 – 65 % ľudí postihnutých demenciou. Ochorenie je pomenované po nemeckom neurológovi Aloïsovi Alzheimerovi, ktorý roku 1907 ako prvý popísal symptómy, ako aj neuropatologické príznaky tejto choroby, ako je hromadenie a povlaky proteínu beta-amyloidu v mozgu. AD ovplyvňuje pamäť a kognitívne funkcie, čo môže viesť k zmätku, zmene nálad a dezorientácii v čase a priestore. Nie je nákazlivá ani prenosná.Najčastejšie je diagnóza AD stanovená u osôb vo veku nad 65 rokov, aj keď existuje aj menej bežný skorý nástup Alzheimerovej choroby u mladých ľudí.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.