A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré zviera patrí medzi úspešnejších lovcov ako lev alebo žralok modrý a tiež aj to, prečo je zabiť muchu niekedy také ťažké.

 

,,Zaženiete sa na ňu novinami, no ona v poslednej chvíli unikne. Zabiť muchu nie je také jednoduché – a vedci už teraz vedia prečo.Mucha je schopná spracovať oveľa viac informácií za sekundu ako človek. Noviny, s ktorými sa snažíte muchu zabiť a ktorých pohyb sa vám zdá rozmazaný, vníma mucha oveľa pomalšie, a preto sa mu aj ľahko vyhne. Podľa štúdie zverejnenej v časopise Animal Behavior to súvisí s jej veľkosťou.“

,,Ekonomika USA klesla v 1. štvrťroku o 5 percent a očakáva sa, že v 2. kvartáli zaznamená najprudší prepad v histórii, možno aj vyše 50 percent.Aktuálna recesia ukončila najdlhšiu expanziu v histórii USA, ktorá podľa NBER trvala 128 mesiacov alebo takmer 11 rokov.Väčšina ekonómov predpokladá, že kontrakcia sa skončí v druhom kvartáli rovnako ako recesia. Hlavný ekonóm Goldman Sachs Jan Hatzius uviedol, že aj keď „to je takmer určite najhlbšia recesia“ od vojny, je „takmer určite aj najkratšou recesiou“.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.