Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ako sa volá mimoriadne jedinečný neurologický stav, ktorý umožňuje zapamätať si každý detail svojho života a tiež aj to, koľko rokov vkuse môže byť ponorená britská ponorka HMS Artful.

 

,,Tretia z triedy ponoriek Astute nesie pomenovanie HMS Artful a po rokoch jej výroby ju armáda konečne prvýkrát dostala pod vodnú hladinu. Výrobca vojnového stroja, britská zbrojárska firma BAE Systems hovorí o celkom novej ponorke ako o súčasne najdokonalejšej na svete. Premiérový ponor sa uskutočnil v prístave Barrow-in-Furness.“

,,Alexander Graham Bell sa narodil 3. marca 1847 v škótskom Edinburghu vo Veľkej Británii. Rodina sa v roku 1870 presťahovala do Kanady. O rok neskôr sa Graham Bell stal učiteľom v americkej bostonskej škole pre hluchonemých. K pomáhaniu nepočujúcim ho priviedla hluchota jeho matky, s ktorou sa musela vyrovnať už ako dospelá. Výsledkom jeho mnohých experimentov bol prenos zvuku po vedení – telefón. Graham Bell sa pritom dostal do sporu s ďalším vynálezcom Elishom Greyom, ktorý o patent na telefón požiadal iba niekoľko hodín po Bellovi. Verejnosť sa s vynálezom telefónu po prvý raz zoznámila počas veľtrhu v americkej Filadelfii v júni 1876.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.