V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo môže zlepšiť schopnosť mozgu riešiť matematické príklady a tiež aj to, koľko šálok kávy denne vedie podľa nemeckých vedcov k zdravému srdcu.

 

,,Tím nemeckých molekulárnych biológov prišiel na to, že kofeín úzko súvisí s naším srdcom. Zhruba štyri šálky kávy denne by mali zabezpečiť jeho správny chod. Najprv svojmu výskumu podrobili myši, ktoré dávkovali kofeínom. Neskôr prešli k ľudskému tkanivu a prišli na to, že kofeín kladne ovplyvňuje to, ako pracujú naše bunky v krvnom obehu.Kofeín a jeho dostatočné množstvo spôsobujú, že v starších bunkách sa vytvárajú proteíny, vďaka ktorým sa správajú, ako mladšie. „Pokiaľ denne vypijete štyri až päť šálok espressa, vaše bunky pracujú výkonnejšie, čím sa zvyšuje aj ich obranná schopnosť,“ hovorí Joachim Altschmied, ktorý sa na štúdii podieľal. Vedci už však roky upozorňujú na to, že káva je pre naše telo mimoriadne prospešná a znižuje pravdepodobnosť vzniku infarktu, srdcovej príhody či dokonca rakoviny.“

,,Veľmi jednoducho. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že orálny sex je dokonalá antikoncepčná metóda a nie spôsob, ktorý vám môže dopomôcť k vytúženému bábätku. Opak je však pravdou. Častým a opakovaným kontaktom s mužským semenom pri orálnom sexe si naň ženský organizmus (hlavne teda imunitný systém)„zvykne“ a pri klasickom pohlavnom styku, pri ktorom už dôjde k výronu semena „na tom správnom mieste“, bude ženské telo vytvárať menej protilátok „na obranu“ a semeno muža lepšie prijme. Tým bude mať viac spermií šance na úspešné oplodnenie vajíčka!“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.