A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, z akého dôvodu si môže náš mozog pamätať udalosti nesprávne a tiež aj to, v ktorom roku bol vyvinutý prvý moderný tehotenský test.

 

,,Spánková deprivácia sa môže zaujímavým spôsobom pohrať s vašou mysľou a zvýšiť riziko vzniku falošných spomienok. K takému záveru dospel tím vedcov z University of California v Irvine. Tí sa vo svojej štúdii zamerali na to, akým spôsobom si zapamätajú rovnaké informácie ľudia, ktorí sa dôkladne vyspali, a jedinci, ktorým bol spánok odoprený. Dobre odpočinutý mozog dokáže správne filtrovať prichádzajúce stimuly, avšak nedostatkom spánku môže vo vašej mysli nastať chaos. V štúdii profesora Stevena Frenda z University of California v Irvine ľudia po noci bez spánku častejšie nahlásili nesprávne informácie, ktoré deň predtým čerpali z predložených fotografií, v porovnaní s ľuďmi, ktorým sa dostalo primeraného spánku. Profesor Frend vysvetlil, že časť našej pamäte, ktorá „zakóduje“ počiatočnú skúsenosť, môže byť významne ovplyvnená nedostatkom spánku. Jednoducho povedané veci, ktoré vidíte a zažívate v období, keď trpíte spánkovou depriváciou, by mohli byť neskôr interpretované skreslene.“

,,Tupac Amaru Shakur, známy aj pod umeleckým menom 2Pac alebo ako Makaveli, bol americký raper a herec. Do roku 2010 sa po celom svete predalo viac ako 75 miliónov jeho albumov, čím sa stal jedným z najpredávanejších hudobných umelcov na svete.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.