Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo sa stalo s mačkou, ktorú CIA chcela využiť na špehovanie Sovietov a tiež aj to, aký je svetový rekord pre najviac klikov bez prestávky.

 

,,V období studenej vojny bol čas aj na kuriozity: Americká tajná služba CIA premenila v 60. rokoch živú mačku na chodiaceho tajného agenta so zabudovanou odpočúvacou aparatúrou. Ako dnes informovali britské noviny Sunday Telegraph, mačka Acoustic Kitty mala z okennej rímsy alebo spod lavičiek v parku odpočúvať Sovietov.Bol to otrasný plán, povedal novinám bývalý dôstojník CIA Victor Marchetti. „Mačku rozpárali, dali do nej batérie a kábliky. Chvost slúžil ako anténa. Urobili z nej monštrum.“ Investícia sa nakoniec nevyplatila, pretože prvý test štvornohého špióna v roku 1966 skončil tragicky: Mačku priniesli do parku, vypustili z auta – a zviera vbehlo rovno pod taxík, ktorý ho usmrtil.“Oni sedeli so všetkými ich prístrojmi v dodávkovom aute a mačka bola mŕtva,“ komentoval Marchetti fiasko nekonvenčnej akcie.“

,,Depresia je bežná porucha, ktorá postihne niekedy počas života takmer každého piateho človeka. Rôzne príznaky depresie sa môžu vyskytnúť až u tretiny obyvateľstva. Môže zahŕňať pocity smútku, beznádeje, únavy, znížené sebahodnotenie a pokles sebavedomia, poruchy spánku a rôzne, často mnohopočetné bolesti. Smútok určite pozná každý z nás. Obyčajne vzniká po nepríjemnom zážitku či strate niekoho dôležitého. Vtedy je psychologicky zrozumiteľný, odôvodniteľný, jeho intenzita a trvanie sú zvyčajne úmerné vyvolávajúcej príčine. Depresia je však na rozdiel od bežného smútku chorobný stav, ktorý môže vzniknúť aj bez zjavného dôvodu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.