Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aké jedlá nás dokážu ochladiť počas horúcich dní a tiež aj to, akí sú ľudia, ktorí sa dokážu ľahko začervenať.

 

,,Jedzte korenené jedlá. Nie je to náhoda, že mnoho ľudí v teplejších regiónoch sveta obľubuje štipľavé jedlá (samozrejme to platí pri ľahších korenených pokrmoch). Konzumácia pikantných potravín a pokrmov zvyšuje potenie, ktorým sa telo ochladzuje. Navyše pikantnosť môže tiež spôsobiť nával endorfínov, ktoré vám dodajú príjemné pocity a možno na to úmorne teplo aspoň na chvíľu zabudnete.“

,,V Austrálii žije 21 druhov z 25 najjedovatejších hadov sveta. Číslom jeden v tomto rebríčku je taipan veľký (Oxyuranus scutellatus) dorastajúci do dĺžky dvoch metrov. Vyskytuje sa na celom kontinente, prevažne však v odľahlejších púštnych oblastiach. Úmrtnosť po jeho uštipnutí je takmer stopercentná. Množstvom jedu, ktorý má v sebe, by usmrtil viac ako sto ľudí. Taipan ale nie je had, ktorý by na vás zaútočil bez príčiny. Útočí iba v prípade, keď sa cíti ohrozený. Hady sú najnebezpečnejšie na jar, keď ich prekvapíte v období spánku.Nebezpečnejšie je stretnutie s druhým najjedovatejším hadom sveta pakobrou východnou (Pseudonaja textilis), žijúcou prevažne na východnom pobreží alebo pakobrou páskovanou (Notechis scutatus), ktoré sú omnoho útočnejšie.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.