V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko Američanov si myslí, že na Zemi existujú mimozemšťania maskovaní ako ľudia a tiež aj to, ako dlho by trvalo, kým by leňochod prešiel jednu míľu.

 

,,To, aký typ cukru sa v banáne nachádza záleží od toho, ako veľmi zrelý je. Zelené banány obsahujú vysokú hladinu škrobu, čím viac je banán starší a dozretejší, tým sa mení na cukor. Rezistentné škroby majú dlhé reťazce glukózy, ktoré sú odolné voči štiepeniu. Správajú sa ako rozpustné vlákniny a majú viacero zdravotných výhod.  Môžu za chudnutie ale aj za redukciu cukru v krvi. Tiež spomaľujú vstrebávanie cukru z potravín do krvi, udržujú hladinu cukru v krvi a pomôžu k pocitu sýtosti. Rezistentné škroby zvyšujú spaľovanie tukov.“

,,Ak ste si doteraz mysleli, že alkohol komáre odpudzuje, je to presne naopak. Ide o zlú správu pre milovníkov vína, piva či iného alkoholu. Štúdia z roku 2002 potvrdila, že so stúpajúcim obsahom alkoholu v pote a dychu sa zvyšuje aj atraktivita jeho konzumenta pre komáre.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.