A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo môže ovplyvňovať správanie ľudí a tiež aj to, ako dlho môže spať lev po dostatočne veľkom jedle.

 

,,Americké námorníctvo trénuje delfínov a tuleňov v rámci programu U.S. Navy Marine Mammal Program, ktorý bol založený v kalifornskom San Diegu. Svoje stredisko však majú aj v Mexickom zálive. Podľa informácií z prostredia by malo teraz programu podliehať okolo 75 delfínov.Podľa niektorých informácií sa aj v amerických či sovietskych zložkách trénovali delfíny, ktoré boli vycvičené taktiež na kamikadze misie. Obe námorníctva však tieto správy niekoľkokrát popierali.“

„Robia šaty človeka?“ Mnohí by automaticky odpovedali, že nie, ale podľa vedcov má aj oblečenie vplyv na to, ako sa správame a aký výkon podávame.Podľa vedy oblečenie ovplyvňuje nielen náš názor na ľudí, ktorých stretávame, ale aj nás samotných, konkrétne náš mentálny a fyzický výkon. Vedci tvrdia, že to, čo nosíme, môže spraviť skutočný rozdiel v našom živote, nezávisle od pohlavia. Aj preto sa možno často, najmä v angličtine, hovorí: „Obliekaj sa pre prácu, ktorú chceš, nie pre prácu, ktorú máš.“Vplyv oblečenia na naše správanie a osobnosť má v psychológii aj vlastný názov – odevná kognitivita. Tento výraz sa používa na opísania efektov oblečenia na emócie, ľudské interakcie a postoje.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.