V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ako vnímajú pavúkov tí ľudia, ktorí z nich majú strach a tiež aj to, ako sa môžte zbaviť pesničky, ktorá vám hrá dookola vo vašej hlave.

 

,,Bozk nás však robí silnejšími a pripravenejšími čeliť infekciám a chorobám. Pomáha proti stresu a bolestiam hlavy a robí nás krajšími, pretože prispieva k znižovaniu váhy a v boji proti vráskam. „Keď majú partneri medzi sebou problémy, je hlboký bozk jednou z prvých vecí, ktorá ich vymazáva. Bozk je spôsobom, ako zistiť úroveň intimity, a keď sa vytratí, je potrebné pýtať sa prečo. Je to nepochybne signálom vytrácajúceho sa citu,“ uvádza Giommiová.Bozk je tiež významným gestom medzi priateľmi a medzi rodičmi a deťmi. Symbolizuje vzťah, ktorý vyjadruje starostlivosť, ako je to v prípade detí, pre ktoré je dôležitým signálom: napríklad bozk na dobrú noc je pre nich výrazom lásky, ktorý im pomáha pokojne spať.“

,,Hľuzovky sa delia na niekoľko druhov. Najdrahšia je biela hľuzovka (Tuber magnatum), ktorá sa od zberačov vykupuje približne za 3000 dolárov za kilo. Cena sa ale neurčuje len podľa druhu hľuzovky, ale aj podľa jej veľkosti. Čím väčšia, tým drahšia, podobne ako napríklad pri diamantoch. Veď sa im aj hovorí „diamanty kuchyne,“ objasňuje šéfkuchár. Najväčšie úlovky zberačov sa väčšinou dražia a ceny sa šplhajú závratne vysoko. Zrejme najdrahšia bola biela „hľuzovka storočia“ s váhou 1,5 kilogramu, ktorá sa v roku 2007 vydražila za neuveriteľných 330 000 dolárov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.