V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo robia samce lamy, aby sa počas párenia zbavili svojich konkurentov a tiež aj to, koľko litrov vody na deň dokážeme ušetriť, keď počas umývania zubov vypneme kohútik.

 

,,Je verejne známe, že postava Jokera sa Heathovi dostala až príliš hlboko pod kožu a hercovi tak spôsobila nemalé útrapy. Užívanie drog viedlo k depresiám, úzkosti a neskôr k samovražde. Heath tvrdil, že vďaka úlohe spával sotva dve hodiny denne. Za bravúrny výkon mu bola posmrtne udelená Cena Akadémie. Svoju majstrovskú prácu bohužiaľ na plátne nevidel. Bol to najmladší herec (28 rokov), ktorý stvárnil Jokera.“

,,Koktanie je čisto rečový problém, ktorý môže vzniknúť v rannom detstve alebo v priebehu života rôznou formou šoku, či psychickou traumou. Stres, či genetický faktor sú len akýmsi štartérom. Zatiaľ čo u detí sa jedná o následky silného emocionálneho stresu, u dospelých je skôr psychotraumatická príčina.Zajakávaním trpia poväčšine muži. Je to spôsobené ľavou mozgovou hemisférou, ktorá sa špecializuje na ľudskú reč, zabezpečuje schopnosť vysloviť slovo. Ľavá hemisféra je u dievčat vyvíjaná prednostne. Preto koktá viac chlapov, u ktorých sa prednostne vyvíja viac pravá hemisféra.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.