A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent Američanov vie jazdiť na aute s manuálnou prevodovkou a tiež aj to, o koľko rokov môže osamelosť skrátiť ľuďom ich životnosť.

 

,,Osamelosť je dnes celkom častým problémom, s ktorým bojuje každý tretí dospelý človek. Má negatívny vplyv na mozog a imunitný systém, môže viesť k depresii či samovražde. Okrem toho však zvyšuje riziko predčasnej smrti či obezity. Osamelí ľudia sa cítia v strese aj v situáciách, ktoré sú pre ostatných ľudí normálne a často sa cítia unavení.Počet osamelých ľudí sa zvýšil počas posledných desaťročí, a to až o jednu tretinu od roku 1980. Počet blízkych ľudí, ktorým sa môže bežný Američan zdôveriť, sa znížil z troch na dvoch. V Spojenom Kráľovstve sa osamelo cíti 21 až 31 % ľudí, avšak podobne sú na tom aj ostatné krajiny sveta. Tento problém sa netýka len dospelých, ale aj detí. Definovať osamelosť je náročné, pretože sa netýka počtu ľudí, s ktorými sa rozprávame. Je možné byť obklopený ľuďmi a napriek tomu sa cítiť osamelo.“

,,John Harvey Kellogg vynašiel kukuričné lupienky na konci 19. storočia. Pôvodne zamýšľal, že to bude „zdravé rýchle anti-masturbačné ranné jedlo.“ Veril, že chrumkaním lupienkov sa v človeku utlmí túžba po masturbácii alebo sexe. Lekár Kellog sa totiž domnieval, že sex je nezdravý pre myseľ, telo i dušu.Podľa svojho presvedčenia aj žil. Jeho manželstvo by sa dalo označiť ako celibátne s oddelenými spálňami. Radšej si deti adoptovali, akoby mali mať spolu niečo tak „odporné,“ ako sex.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.