Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko Američanov verí, že pristátie na Mesiaci v roku 1969 bol podvod a tiež aj to, aké krstné meno má Will Smith.

 

,,Willard Carroll „Will“ Smith, Jr. je americký herec, producent a raper. Ako raper používal pseudonym The Fresh Prince v duu DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince a na sólovej dráhe používal meno Will Smith. Bol štyrikrát nominovaný na Zlatý Glóbus, dvakrát na Cenu Akadémie a je štvornásobným držiteľom Ceny Grammy.“

,,Snaha dostať človeka na mesiac stála USA 25 miliárd amerických dolárov a úsilie 400-tisíc pracovníkov. Napriek tomu je jeden z najväčších technologických úspechov ľudstva po desaťročia spochybňovaný ak nie veľkou, tak prinajmenšom veľmi vokálnou časťou populácie.A nejde pritom len o samotných Američanov. Tohtoročný prieskum organizácie YouGov zistil, že každý šiesty Brit si myslí, že pristátie na Mesiaci bolo pravdepodobne alebo celkom určite fingované.Jedným z dôvodov môže byť fakt, že šírenie konšpirácií je v súčasnosti jednoduchšie než kedykoľvek predtým, a to vďaka internetu, ktorý je studnicou neuveriteľného množstva informácií. To však nezaručuje, že sú vždy aj pravdivé alebo úplné.Pri príležitosti historického úspechu misie Apollo 11 sa bližšie pozrieme na niekoľko zdanlivo najvážnejších argumentov, ktoré podľa konšpirátorov majú dokazovať, že človek nikdy neabsolvoval úspešnú cestu na Mesiac a späť, a všetko bolo zinscenované v televíznom štúdiu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.