A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aká je šanca, že vraha, ktorý niekoho zavraždil v USA nenájdu a tiež aj to, akí sú ľudia, ktorí radi konzumujú pikantné jedlá.

 

,,K ostrému kari sa hodí chladené pivo. Labužníci ostrých jedál si však prihnú častejšie ako tí, ktorí sa pálivému vyhýbajú.Podľa vedcov skutočne obľuba pikantného stravovania a sklony k alkoholizmu spolu súvisia. Na univerzite v juhokórejskom Pusane zistili, že mozgové centrum pre pocity odmeny a potešenia reaguje rovnako na ostré jedlá ako na alkohol. Zároveň je zaujímavé, že osoby milujúce takéto jedlá reagujú na liečbu alkoholizmu lepšie ako tí, ktorí pikantné pokrmy neznášajú.„U osôb milujúcich ostré jedla sa opiátový systém v mozgu ľahko aktivuje ako ostrým jedlom, tak alkoholom,“ tvrdia vedci. Pokiaľ je podávaný človeku milujúcemu chilli a ostré jedlá liek proti alkoholizmu – naltrexon, potom na neho reaguje veľmi dobre. U osôb, ktoré pálivé a korenené jedlá neobľubujú, naltrexon neúčinkuje.“

,,eBay Inc. je americká internetová firma, ktorá riadi eBay.com, online aukciu a obchodnú website, na ktorej ľudia a firmy kupujú a predávajú tovar a služby globálne. Popri americkej website eBay zriadila lokalizované website pre 30 ďalších krajín. eBay Inc. vlastní tiež PayPal, StubHub a iné firmy.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.