V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ako sa volá kvet, ktorý vonia úplne podobne ako čokoláda a tiež aj to, koľko Američanov nedokáže prejsť základným testom finančnej gramotnosti.

 

,,V rastlinnom svete je zastúpená aj sladká vôňa čokolády. Čokoládová krasuľka tmavočervená (Cosmos atrosanguineus) a menej známa Berlandiera lyrata šíria vôňu jemnej horkej a mliečnej čokolády. Obe rastliny majú rady slnečné miesta, pričom najvýraznejšie voňajú na priamom slnku.Berlandiera dorastá do výšky 90 cm a pre včely a čmeliaky je obľúbenou pochúťkou. Jej kvety sú svetložlté alebo tmavočervené a v strede zelenohnedé. Vyžaduje suché stanovište a v zime ochranu pred mrazmi.“

,,Steve Jobs a Bill Gates boli odjakživa rivali. Napriek všetkým nezhodám, ktoré spolu zažili však vtedajší CEO spoločnosti Microsoft ukázal, že je charakter. Bill Gates v roku 1997 investoval do Apple 150 miliónov dolárov. Zachránil ho tak pred bankrotom.Mnohí možno ani nevedia ale Bill Gates v roku 1997 investoval do Apple 150 miliónov dolárov. Udialo sa tak po tom, ako na svetlo sveta vyšli informácie o možnom bankrote Applu. Steve vtedy nastúpil naspäť do firmy a chcel ju vzkriesiť z absolútneho dna. Ako opisovali mnohí vtedajšie obdobie “Apple bolo ako potápajúca sa loď, Jobs prišiel túto loď opravil, čo samu aj podarilo“. Nešlo by to ale bez spolupráce s najväčším rivalom a konkurentom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.