V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, u ktorého dieťaťa je najpravdepodobnejšie, že bude vytvárať najviac problémov a tiež aj to, koľko približne stojí najdrahší pes na svete.

 

,,Zábavné parky plné rozprávkových postáv rozžiaria nielen detské oči, ale predstavujú skvostný zážitok aj pre dospelých. Nikde inde nestretnete naživo toľko hrdinov komiksov, na ktorých ste vyrastali. Disneyho kráľovstvo nie je len výsadou Spojených štátov. Nájdete ho aj na starom kontinente alebo dokonca v Ázii. A nikde nebudete ukrátení o nezabudnuteľné zážitky.“

,,Váži deväťdesiat kilogramov, má niečo vyše šesťdesiat centimetrov a hustú ryšavú srsť. V kruhoch čínskych boháčov je už niekoľko rokov psím plemenom číslo jeden. Nedávno to potvrdil aj istý podnikateľ s nehnuteľnosťami, ktorý zaňho na výstave v provincii Če-ťiang bez váhania zaplatil neuveriteľných 1,4 milióna eur. Aký pes dokáže vyhnať svoju cenu do takých nebotyčných výšok? Hovoria mu tibetská doga alebo tibetský mastif a dnes je jedným z najdrahších plemien na svete – aj keď takéto premrštené sumy za mladých jedincov z jeho druhu padajú výlučne v Číne. Mimochodom, možno ste to netušili, ale kúpiť si ho môžete aj na Slovensku, a to podstatne za menej, hoci ani tu nie je najlacnejší.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

2 KOMENTÁRE

  1. Citali ste vobec zdroj na piaty „fakt“?

    Having performed feats of mathematics requiring the entire afternoon — sometimes I can’t believe the crap I spend my time on — I calculate that the resultant thud in aggregate would be the equivalent of 500 tons of TNT. Not bad, but nowhere near enough to dislocate the earth, which weighs 6 sextillion, 588 quintillion short tons. What would happen if all the Chinese yelled at the top of their lungs I refuse to even discuss.

    Typek hovori že by to ani nahodou nestacilo…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.