A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkými spôsobmi sa dá v Japonsku povedať „prepáč“ a tiež aj to, čím je spôsobená eufória, ktorú cítite po dlhom behu.

 

,,Prvý mechanický automat na mince pochádza zo starovekého Grécka, kde ho v prvom storočí nášho letopočtu vymyslel grécky matematik Heron Alexandrijský. Do automatu sa vhodila minca, za ktorú človek dostal určité množstvo svätenej vody. Automat fungoval na princípe vodorovnej mechanickej páky, ktorá po dopade mince na určitú dobu uvoľnila otvor na dne nádoby.“

,,Keď má kráľovná okolo šesť až šestnásť dní, vyletí z úľa a stretne sa so stovkami až tisíckou nápadníkov na párenie. Spomedzi všetkých z nich si vyberie desať až dvadsať trúdov (samčích včiel) na párenie. Proces párenia medonosných včiel sa uskutočňuje vo vzduchu a v jednom momente len s jedným trúdom.Trúd (samčia včela) letí nad kráľovnou a umiestňuje sa tak, že jeho hrudník je presne nad bruškom kráľovnej. Trúdí kopulačný orgán  sa nazýva endophallus. Trúd vysunie endophallus a vkladá ho do žihadlovej komory kráľovnej. Počas tohto procesu endophallus vystrelí  a vylučuje spermie. Celý tento proces trvá asi päť sekúnd a po dokončení sa trúd odpojí, čo spôsobí, že endophallus sa vytrhne z jeho tela. Tento čin zvyčajne znamená smrť trúda počas tohoto procesu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.