Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkokrát by sa naša Zem zmestila do Uránu a tiež aj to, koľko cookies zje priemerný Američan za celý svoj život.

 

,,Monopoly patria medzi absolútne najpopulárnejšie stolové hry na svete. Od jej vzniku v roku 1935 sa predalo vyše 250 miliónov verzií tejto hry. Ako jednu z najobľúbenejších stolových hier ju v roku 1998 oficiálne uviedli do Národnej siene slávy hračiek. Hra spočíva v skupovaní nehnuteľností, pričom hlavným cieľom je získať finančnú stabilitu a zároveň donútiť súperov k bankrotu. Monopoly je o obchodovaní a rýchlom zbohatnutí.“

,,Rozmnožovanie pomocou vnútorného oplodnenia existovalo už pred takmer 400 miliónmi rokov. Vedci na čele s Johnom Longom z Flinders University v austrálskom Adelaide zistili, že pohlavný styk praktizovala prehistorická ryba druhu Microbrachius dicki. Patrila do vyhynutej triedy plakoderm a žila pred 385 miliónmi rokov v jazerách na území dnešného Škótska. Dorastala do dĺžky osem centimetrov. Long si všimol, že niektoré jedince majú kostené orgány v tvare písmena L, ktoré identifikoval ako samčie pohlavné orgány. U samíc zase objavil malé kostené štruktúry, ktoré slúžili na uchytenie samčieho pohlavného orgánu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.