A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá známa osobnosť mala v karate čierny pás a tiež aj to, koľko percent svetovej populácie trpí nadváhou alebo obezitou.

 

,,Na problémy s erekciou si rozhodne nemôže sťažovať 21-ročný iránsky mladík, ktorý si nechal tetovať penis a po tomto zákroku mu ostala nastálo. Lekári mu ponúkajú operáciu, no on ju odmieta. Je totiž podľa jeho vlastných slov maximálne spokojný.Nonischemický priapizmus je zložité pomenovanie pre stav, keď vám jednoducho stále stojí. Spomínaný mladík k tomuto stavu prišiel ako slepá kura k zrnu – počas tetovania jeho penisu. Na ten si nechal vytetovať podľa zahraničných zdrojov tradičnou starou metódou nápis „šťastnú cestu“ a hlásku M, čo je začiatočné písmeno mena jeho priateľky.Pri tomto zákroku mu však pravdepodobne zapichli ihlou hlbšie, ako je únosné a spojili sa mu tak žily. „Pacient bol tetovaný ručne a ihla mohla preniknúť príliš hlboko. Tá prepojila žily, ktoré normálne spojené nie sú. To spôsobilo, že jeho penis je plnený krvou rýchlejšie, ako stíha táto krv odtekať, tlak je teda trvalý a erekcia permanentná,“ hovoria o prípade lekári z Kermanshah University.“

,,Svet zažil v posledných 30-tich rokoch boom, pokiaľ ide o nárast osôb, trpiacich obezitou alebo nadváhou. Globálne podiel dospelých ľudí s nadváhou, alebo obezitou narástol z 23 % v roku 1980 až na tretinu populácie – 34 % v roku 2008. V absolútnych číslach to znamená 1,46 miliardy ľudí.Problém s obezitou a nadváhou je najviditeľnejší v najbohatších krajinách, ale do popredia sa dostávajú aj krajiny s rýchlo rastúcimi ekonomikami.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.