Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina patrí medzi najviac potetované krajiny na svete a tiež aj to, ako pomohol komár fínskym policajtom nájsť zlodeja. 

 

,,Myslíte si, že to, či je muž dobrý milenec, zistíte až v posteli? Omyl! Ak by sme mali brať vážne výsledky výskumu vedcov z Erciyes University v tureckom meste Kaseri, svalovci s vyšportovanými postavami by asi nemali žiadnu šancu. Prečo? Výskum totiž potvrdil, že muži, ktorí majú tučnejšie alebo dokonca tučné brucho, sú lepší milenci ako ich štíhli konkurenti!Samozrejme, vedci určite nemali na mysli tučných mužov s veľkou nadváhou, ale tučnejšie brucho či bruško vraj v tomto prípade je viac na osoh ako na škodu. Muži s bruškom sú vraj nielenže lepší milenci, ale ešte sa aj dlhšie vydržia milovať.“

,,Originálnym spôsobom usvedčili fínski kriminalisti z mesta Lapua zlodeja auta. Pomohol im komár. Vo zvyškoch hmyzu z ukradnutého auta bola totiž DNA zlodeja. Komár si stihol „cucnúť“ z páchateľovej krvi.Analýza krvi z komára pomohla polícii dolapiť chlapíka, ktorého už dlho podozrievali – chýbal im však rozhodujúci dôkaz.“Ešte sa nepriznal, ale s týmto dôkazom ho usvedčíme,“ povedal nie bez hrdosti šéf vyšetrovateľov Sakari Palomäki. Nápad vziať pri prehliadke opusteného auta do skúmavky zvyšky nešťastného komára nazval „geniálnym“.“

 


Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.