V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktorú vec si ľudia všímajú podvedome na iných ľuďoch a tiež aj to, koľko klikov bez prestávky musia spraviť muži, aby mali zdravšie srdce.

 

,,Možno vás sklameme, ale vedci z Harvardovej univerzity zistili, že zvládnuť na jeden záťah 25 či 30 klikov nestačí. Ak sa chcete srdcovocievnym chorobám vyhnúť, musíte ich urobiť 40. To už je pomerne vysoké číslo, ktorého dosiahnutie si vyžaduje dlhodobé trénovanie. A práve ono sa do veľkej miery stará o zdravý kardiovaskulárny systém.“

,,Z obuvi sa dá odhadnúť emocionalita, politické názory, vek či otvorenosť človeka. Štýl, hodnota, farba a stav obuvi vypovedajú na prvý pohľad viac, ako si uvedomujeme. Podľa týchto vlastností  ľudí ale podvedome odhadujeme. Psychológovia z kansaskej univerzity tvrdia, že sme v tomto odhadovaní úspešní na 90 percent. Podľa topánok sa dá určiť nositeľova extroverzia či introverzia, liberálne či konzervatívne politické názory, emocionálna stabilitu, ústretovosť, svedomitosť a otvorenosť.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.