V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko percent amerických mužov tvrdí, že milujú svoje auto viac ako svoje ženy a tiež aj to, o koľko percent väčší mozog majú muži než ženy.

 

,,Mozog dospelého človeka váži približne 1,2 až 1,5 kg, čo predstavuje približne dve percentá jeho telesnej hmotnosti. To znamená, že máme najväčší mozog v živočíšnej ríši v pomere k veľkosti a hmotnosti nášho tela, vekom sa však zmenšuje. Mužský mozog je o niečo väčší ako ten ženský, jeho veľkosť a hmotnosť však nemá nič spoločné s inteligenciou a schopnosťami. Podľa štúdie uverejnenej v denníku The Guardian, sa priemerný mužský mozog od toho ženského líši asi iba o 120 gramov, pričom mužský mozog je teda ťažší.“

,,Nerovnováha bola istý čas zdôvodnená smrťou mnohých mužov počas druhej svetovej vojny.“

,,Viete, čo je to pareidolia? Jej definícia je pomerne široká, no v zásade ide o psychologický fenomén, ktorý spôsobuje, že človek prikladá vágnym zvukovým a zrakovým vnemom veľký význam. Jednoducho povedané: pozeráte sa na obyčajnú škvrnu, ale mozog ju vníma ako tvár. Alebo sa dívate na oblak a ste schopní odprisahať, že vyzerá ako pes či mačka. Pareidolia je známa už stovky rokov a dobre ju poznali najmä umelci. Leonardo da Vinci povedal: „Pozrite sa na akúkoľvek stenu pokrytú škvrnami alebo postavenú z rôznych druhov kameňov. Myseľ si hneď začne predstavovať scenériu s horami, riekami, pláňami stromami a širokými údoliami. Uvidíte osoby, ako sa pohybujú, ich tváre a oblečenie a nekonečné množstvo ďalších vecí.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.