Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo spôsobuje to, že máte červené podráždené oči po kúpaní vo verejnom bazéne a tiež aj to, koľko percent žien tvrdí, že ich manželia nie sú ich spriaznenými osobami.

 

,,Zmyselný, trblietavý, elegantný – skrátka ženský. Priemerná žena počas svojho života zje približne dva až štyri kilogramy tohto doplnku krásy. A v kabelke ho má snáď každá. Už Babylončanky si pery zdobili špeciálnou zmesou z rozdrvených polodrahokamov. Egypťanky si toto skrášľovadlo so sebou brali aj do hrobu – bol súčasťou posmrtnej výbavy.Jeho zloženie sa rokmi menilo. Vyrábali ho z hliny, ba dokonca aj hmyzu či krvi. Do vhodnejšej formy ho dostal až arabský lekár na prelome 1 a 2 tisícročia. V stredoveku však rúž z piedestálu zhodili.Jeho veľkým odporcom sa stala cirkev, ktorá ho považovala za prevtelenie diabla a ženy, ktoré ho používali, za čarodejnice a tým v tom období hrozilo upálenie.Kým si puritáni uvedomili, že rúž na perách nie je symbolom ľahkých mravov, ani nemôže za stúpajúcu neveru, prešlo ešte veľa rokov.“

,,Google pred časom prezradil, že používatelia smartfónov s Androidom nahliadnu denne v priemere až 110-krát. Bez ohľadu na pohnútky, javí sa to byť ako drobná informačná závislosť.Teraz prichádza so štatistikami podľa magazínu Tech Insider aj Apple. Štúdia hovorí o tom, že používatelia skontrolujú na svojich displejoch novinky približne 80-krát za deň.Znamená to, že pri priemernom 12-hodinovom aktívnom dni pozrú do mobilu 6 či 7-krát za hodinu. To je približne každých 10 minút.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.