V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktorá vec patrí medzi najšpinavšie v bežnej domácnosti alebo v hotelovej izbe a tiež aj to, v ktorej krajine si môžte prenajať priateľku iba za 31 dolárov na týždeň.

 

,,Spoločnosť Coca Cola bola v minulosti priekopníkom v marketingu a tak sa nám spája s reklamou viac než mnoho iných značiek. Do histórie produktového marketingu sa zapísala najmä exkluzívnou spoluprácou s olympiádou. Fľaša Coca Cola vyvolala aj mimoriadny rozruch v kmeni Krovákov v slávnom filme a reklamu na tento nápoj nájdete aj v odľahlej Saharskej púšti v opustenej oáze u predajcu nápojov. Pôvodne bola predávaná ako liek v lekárňach, tvar fľaše získala vďaka inšpirácii ženským telom a na fotografiách musí byť vždy vychladená, orosená, inak nenavodí tie správne chute.Coca Cola stála za vznikom Santa Clausa, postavy, ktorá predtým neexistovala a len postupne si ho moderná prevažne americká kultúra dotvorila do súčasnej legendy tučného chlapíka so sobím záprahom z Fínska. Coca Cola je v mnohom zaujímavá, a nachádza sa takmer všade. Naozaj takmer. Výnimkou sú Severná Kórea a Kuba.“

,,Na svadobnej výstave v Dubaji predstavili najdrahšiu svadobnú tortu na svete. Jej cena bola neskutočný 1 milión dolárov, čo je v prepočte 812 215,72 eur, čo by podľa nás stačilo na kúpu dvoch luxusnejších domov v Bratislave.Výška tejto torty, ktorá pripomína skutočnú nevestu, je 182 cm a váži 120 kg. Na jej výrobu bolo použitých 1000 vajec a 20 kg čokolády. Celá torta je jedlá a je pokrytá drobnými kvetmi a perlami, ktoré boli ručne vyrobené. Zaujímavosťou je, že dokopy bolo použitých 5 000 kvetov a zdobenie trvalo 10 dní.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.