Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete,koľko dolárov stoja najdrahšie topánky na svete a tiež aj to, prečo majú medvede malajské extrémne dlhé jazyky.

 

,,Izraelskí vedci vyrobili zrejme najmenšiu bibliu na svete. Laserom vyryli celý Starý zákon, obsahujúci podľa odhadov rabínov 308.428 slov, na pozlátený silikónový povrch s veľkosťou hlavičky ihly, presne pol milimetra štvorcového.“Je to najmenšia biblia na svete,“ povedal šéf výskumného tímu Oded Zohar. Podľa neho je biblia zhotovená jeho kolegami 50-krát menšia než doposiaľ najmenší výtlačok zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov.“

,,Zelený kód v úvode však bol ešte dlho po vypustení záhadou, ako v roku 1999. Zelené znaky spúšťajúce sa z vrchnej časti obrazovky, zdanlivo nerozlúštiteľný kód a potom postava Carrie – Ann Moss osamelo sediaca pri počítači. Nemáte už len z pomyslenia na to zimomriavky?Aj keď pokračovania filmu nikdy celkom neprekonali originál, séria bola natoľko dobrá, že súrodenci Wachowskí, režiséri filmu, vytvoril ďalšie diela so známym zeleným kódom. Vedeli ste však, že kód nie je len znôška náhodných znakov ale má aj svoj význam?Ak prehltnete červenú pilulku a pozriete sa zblízka uvidíte, že dážď zelených znakov je v skutočnosti množstvo receptov na prípravu sushi. Člen štábu spolupracujúci na filme, Simon Whiteley, sa v nedávnom rozhovore pre CNet priznal, že zdrojom textu sú kuchárske knihy jeho manželky pochádzajúcej z Japonska.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.