V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktoré jedlo sa považuje za najviac kradnuté jedlo na Zemi a tiež aj to, koľko jazykov približne sa nachádza na ostrove Papua-Nová Guinea.

 

,,Všimli ste si, páni, že kamarátka alebo kolegyňa začali hovoriť iným, hlbším a zastretým hlasom? Je možné, že sa o vás začala zaujímať ako o objekt sexu.Vyplýva to z experimentálneho výskumu psychológov zo Sussexu. Zistili totiž, že nežnejšie polovičky, ktoré prejavujú záujem o muža, tak výrazne znížia tón svojho hlasu.Tento istý jav sa prejavuje aj u mužov, no u nich to nie je tak výrazne počuť ako u žien. Možný dôvodom môže byť to, že muži majú hlas v skutočnosti nižšie posadený. A zatiaľ čo z tenoru sa stane barytón, oveľa výraznejšie je to viditeľné u žien. Zo sopránu je zrazu hlboký alt.“

,,Hviezdne vojny je sci-fi film Georgea Lucasa. Je to jeden z komerčne najúspešnejších a najznámejších filmov všetkých čias a film, ktorý značne ovplyvnil ďalší vývoj filmov sci-fi. Film je síce prvým natočeným filmom zo základnej šestice filmov „Hviezdne vojny“, ale v chronologickom a dejovom poradí je až štvrtý. Prvýkrát bol uverejnený roku 1977 a bol znovu uvedený do kín v rokoch 1979, 1981, 1982, 1997, 2000 a 2004, pričom najmä v roku 1997 boli na filme vykonané značné zmeny (tzv. Special Edition: predĺženie, digitálne spracovania a pod.) a v roku 2012 bola uvedená trojrozmerná verzia.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.