A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aké filmové postavy mal takmer hrať známy herec Nicolas Cage a tiež aj to, koľko dospelých Američanov verí, že Zem má zhruba 10 000 rokov.

 

,,Leví kráľ je americký animovaný film z roku 1994, produkovaný spoločnosťou Walt Disney Feature Animation. Je to v poradí 24. animovaný film produkovala spoločnosť Walt Disney Feature Animation. Príbeh antropomorfných levov je inšpirovaný biblickým príbehom Jozefa a Mojžiša a Shakespearovými hrami Hamlet a Macbeth.“

,,Nicholas Kim Coppola, známy pod menom Nicolas Cage, sa narodil 7.01.1964 v Long Beach, Kalifornia, USA.Herectvo si zamiloval počas navštevovania letnej divadelnej konzervatória v San Franciscu. V 15 rokoch sa rozhodol opustiť strednú školu a vydal sa za hereckou kariérou. Prvý herecký debut uskutočnil v televíznom seriáli Best of times (1981). Svoj filmový debut prekonal vo celovečernom akčnom filme Chamtivé ryby (1983). Vojnového veterána si zahral v dráme Krídla (Birdy, 1984). Film získal osobitnú cenu poroty na MFF v Cannes 1985.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.