Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aký veľký je najväčší sklad spoločnosti Amazon a tiež aj to, o koľko percent nám dokáže vôňa dažďu zlepšiť náladu.

 

,,Keď začne pršať, mnohí ľudia by najradšej nevystrčili z domu ani pätu. Ale pozor, prechádzka v daždi môže byť liečebným procesom. Ľudská myseľ sa kráčaním v upršanom počasí upokojí a znižuje sa hladinu stresu v organizme. To všetko vďaka vôni, ktorá sa uvoľňuje počas toho, ako dažďová kvapka dopadne na vysušenú zem.“

,,Spoločnosť Adidas predala už viac ako jeden milión párov tenisiek vyrobených z plastového odpadu zachyteného v oceánoch. Obuv pozostáva z tkaniny vyvíjanej spoločnosťou Parley, ktorá ju získava z plastov v mori v mnohých častiach sveta a tieto premieňa na polymér vhodný pre pletenú obuv.Milión predaných párov obuvi (za dva roky od začatia spolupráce s Parley) nie je veľa v porovnaní s celkovým počtom, ktorý obuvná značka predáva každoročne na celom svete. No nie je to ani zanedbateľné číslo a signalizuje, že hoci nejde o masový produkt, svojich záujemcov o kvalitnú a zároveň ekologickú obuv si značka našla. Pri každom páre topánok bolo použitých v priemere jedenásť plastových fliaš a recyklované plasty sa nachádzajú v šnurovaní, pätovej výstelke, či okrajových lemoch obuvi.“

 


Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.