Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, pre ktoré zviera je fyzické nemožné sa pozerať hore na oblohu a tiež aj to, v ktorom štáte je zakázané splachovať toaletu v bytových domoch po 22:00.

 

,,Predpokladá sa, že práve jedno percento populácie trpí sexuálnou poruchou známou ako erotománia. No na to, že ide o tak vzácny výskyt, má erotománia celkom slušnú publicitu. Určite ste sa s ňou stretli minimálne vo filme, kde šialený fanúšik prenasledoval svoj idol v pokrivenej domnienke, že mu jeho lásku opätuje.“

,,Nižší tlak vzduchu znižuje nasýtenosť kyslíka v krvi, čo následne znižuje účinnosť Vašich receptorov vône a tým aj vnímanie chuti. Jedlo a víno v dôsledku tejto skutočnosti chutí tak, ako keď trpíte nádchou. Odborníci ďalej poukázali aj na vplyv nízkej vlhkosti vzduchu na vnímanie chute: „Vlhkosť vzduchu vo Vašom domove dosahuje zvyčajne 40 až 45 percent. V lietadle je to iba 20% alebo menej. Suchý vzduch znižuje citlivosť Vašich chuťových pohárikov, najmä pri konzumácií sladkých a slaných jedál.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.