A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent technikov neverí prvému výsledku, ktorý im dá kalkulačka a tiež aj to, koľko dolárov stojí nabíjanie telefónu za celý jeden rok.

 

,,Zrejme poznáte slávny príbeh o vianočnom futbalovom zápase, ktorý prerušil boje na Západnom fronte v roku 1914. O niečo podobné sa pokúsili aj v mexickej väznici Cieneguillas, avšak malo to fatálne následky s veľkým prelievaním krvi. Pod dohľadom dozorcov bol naplánovaný silvestrovský priateľský zápas medzi drogovými kartelmi Golfos a Zetas, ktoré patria medzi úzky výber tých najvplyvnejších v krajine. Likvidačný zákrok v pokutovom území však vyvolal masakru, ktorá trvala tri hodiny a ukončili ju až ozbrojené sily.O život prišlo až šestnásť aktérov zápasu. Pätnásti boli mŕtvi na mieste, jeden podľahol svojim zraneniam po prevoze do nemocnice, kam sa pre pretrvávajúce boje nedostal včas. Okrem mŕtvych evidovala väznica aj viacerých zranených mužov a na miesto muselo doraziť až dvadsať sanitných vozidiel. Keď sa bezpečnostné zložky konečne dostali do areálu a ukončili konflikt, bolo pomerne neskoro. Zabavili štyri strelné zbrane, ktoré podľa viacerých informácií neboli jedinými vražednými predmetmi. Viacerí hráči o život prišli pre bodné a rezné rany či údery tupými predmetmi.“

,,Ako informoval riaditeľ Inštitútu drogových závislostí Ľubomír Okruhlica, marihuana je najužívanejšou ilegálnou drogou nielen na Slovensku, ale na celom svete. Celkovo ju podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie užíva asi 182 miliónov ľudí. Okruhlica upozornil, že asi desať percent z tých, ktorí marihuanu niekedy užili, sa stáva od nej závislými. Táto závislosť však stúpa, ak človek začal s užívaním vo veľmi mladom veku. V takom prípade môže závislosť vzniknúť u každého piateho užívateľa marihuany.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.