Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý známy človek vlastní jednu šestinu zemského povrchu a tiež aj to, koľko by ste zarobili, ak by ste predali každý orgán a všetky chemikálie z ľudského tela.

 

,,Pani Howarth z mesta Haverfordwest sa vybrala na nedeľné nákupy, keď si všimla, že na kufri jej auta sa usadil roj 20 000 včiel. Všimol si to aj Tom Moses a keďže bolo auto zaparkované v meste, kontaktoval včelárov. Píše BBC.Pri aute sa vystriedalo až päť včelárov. Situáciu sa snažili vyriešiť tým, že na vozidlo položili škatuľu, do ktorej včely vliezli. Keď ju ale vietor sfúkol z auta, opäť sa usadili na vozidle.Dôvodom bola včelia kráľovná, ktorá sa dostala do kufra auta. Zrejme ju prilákalo niečo sladké. Na druhý deň sa včelári dozvedeli, že po meste opäť jazdí auto s rojom včiel na kufri.“

,,Hoci dnešná spoločnosť prahne po stále belšom chrupe, ktorý môžeme vidieť na tvárach hviezd televíznych obrazoviek, je dôležité pripomenúť, že farba zubov je do istej miery neovplyvniteľná. Aj keď sa to môže zdať neuveriteľné, farba zubov nie je biela, ale nadobúda určitý farebný nádych, ktorý robí chrup každého z nás jedinečným.Zásadný vplyv na farbu nášho chrupu majú genetické dispozície. Hoci to môže znieť ako klišé, neexistuje správna farba zubov, podobne ako neexistuje tá pravá farba pleti či vlasov. Kombináciou genetických informácií od matky a otca vznikne pre nás jedinečná farba chrupu, ktorá je charakteristická svojim odtieňom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 

Málo? Tak hor sa na predošlú časť! 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.