A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý živočích ako jediný vidí ultrafialové a infračervené svetlo a tiež aj to, koľko bobúľ hrozna je potrebných na výrobu jednej fľaše vína.

 

,,Dosť silné na to, aby udržali váhu nášho tela, no zároveň ľahké, aby sme sa mohli pohybovať. Kosti tvoria asi len 12 až 14% z našej celkovej hmotnosti a hoci sú navonok pevné (pevnejšie ako betón či oceľ, odolné ako hliník) zvnútra sú prekvapivo mäkké – tvoria ich tkanivá a hubovitá hmota, dokonca aj voda.“

,,Prišli na to vedci z Loughboroughovej univerzity. Ich štúdia tvrdí, že počas polhodinovej prechádzky spálite zhruba 130 kalórii. to isté sa ale deje aj pri hodinovej relaxácii v horúcej vani. Vedci testovali 14 mužov. Poslali ich na hodinu sa bicyklovať, a potom na hodinu do horúcej vane, ktorá mala teplotu 40°C. Aj napriek tomu, že bicyklovanie bolo v tomto prípade optimálnou cestou, ako kalórie spáliť, vedci prišli na to, že horúca vaňa je tiež efektívna cesta.“

 

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.