V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo je najrecyklovanejším produktom na svete a tiež aj to, koľko trvala najdlhšia doba medzi narodením dvojičiek.

 

,,Vedci už pomerne dlho vedia, že muži a ženy si nie sú v prežívaní bolesti rovní.Je známe, že ženy sú citlivejšie na artritídu (zápalové poškodenie kĺbov), migrény a silné bolesti hlavy. Dokonca sa bolesť v ženskom mozgu spracúva v inej oblasti než v mužskom. Ženské prežívanie bolesti spracúva aj limbický systém mozgu, ktorý je zodpovedný za spracovanie emócií.Podľa zdravotníckej štatistiky amerického Centra pre kontrolu chorôb a prevenciu zažívajú ženy oproti mužom bolesť s až dvojnásobne vyššou pravdepodobnosťou, najmä však v oblasti hlavy a chrbta. S dvojnásobne vyššou pravdepodobnosťou ženy prežívajú migrény a bolesti v oblasti tváre a čeľuste. Prežívaná bolesť je často intenzívnejšia, čo sa zvyčajne pripisuje environmentálnym a sociálnym faktorom, ale aj užívaným liekom a kolísaniu hormónov v rámci menštruačného cyklu.“

,,“Phantom vybration syndrome” je porucha, ktorou trpí asi 90% svetovej populácie. Tento syndróm spôsobuje, že si myslíte, že vám zvoní alebo vibruje telefón, napriek tomu, že to tak nie je. Podľa výskumu Dr. Roberta Rosenbergera touto poruchou trpí až 9 z 10 ľudí vlastniacich mobilný telefón. Podľa neho je tento syndróm spôsobený prehnane “rýchlou” dobou, plnou technológií, kde sa všetci všade ponáhľajú a sú v neustálom strese. Práve preto u ľudí vznikajú zvukové, alebo hmatové halucinácie o tom, že im zvoní či vibruje ich mobilný telefón.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.