A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent celosvetovej populácie jazdí po ľavej strane cesty a tiež aj to, ktorá krajina je jedinou v Európe, ktorá si od svojho založenia ani raz nezmenila svoj názov.

 

,,Žalúdok je plný kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre správne trávenie potravy tak, aby telo mohlo byť riadne živené. Jeme až tak veľmi širokú škálu potravín s rôznymi textúrami a konzistenciou, že naša žalúdočná kyselina je pripravená rozpustiť takmer všetko, s čím príde do kontaktu – dokonca aj žiletky.“

,,Podľa britského denníka The Independent bolo v roku 1921 dožitie sa vyššieho veku ako 105 rokov označené za nemožné. Odvtedy bolo akékoľvek stanovovanie hornej hranice dožitia človeka kritizované, pretože všetky doteraz navrhnuté limity už boli prekonané. Niektorým ľuďom by v tejto súvislosti mohlo napadnúť, že hranica neexistuje.Autori novej štúdie, ktorý vyšla v časopise Nature, analyzovali globálne demografické dáta a skúmali vek ľudí, ktorí zomreli viac ako 110-roční. Vedci zistili, že medzi rokmi 1970 – 1995 bol zaznamenaný nárast maximálneho veku o 45–55 dní za rok, k podobnému zvýšeniu po tomto časovom období nedošlo.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.