V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktoré miesto je najnavštevovanejšou platenou pamiatkou na svete a tiež aj to, pre ktorú časť ľudského tela je melón veľmi prospešný.

 

,, S projektom na výrobu netopierej bomby prišiel v roku 1942 zubár Lytle Adams. V roku 1943 na tento účel odchytili veľké množstvo netopierov a vynálezca napalmu Louis Fieser skonštruoval dva druhy napalmových minibômb. Netopieriu bombu v rovnakom roku úspešne odskúšali v „japonskej dedine“, testovacom priestore postavenom podľa vzoru japonských miest. Spojenci sa však snažili o čo najrýchlejšie ukončenie vojny a dávali prednosť projektom, ktoré sa dali v krátkom čase využiť v boji. Napriek pokrokom a investovaným financiám bol projekt v 1944 ukončený, pričom americká armáda dala prednosť iným „humánnejším“ projektom, ako napr. atómovej bombe.“

,,Dužina tohto plodu obsahuje asi 85% vody a zvyšok sú vitamíny a minerálne látky. Je bohatý na vitamín A, dôležitý pre tvorbu pigmentu v očnej sietnici. Priaznivé účinky má aj na suchú pleť a vlasy. Nezaostáva ani obsah vitamínu C. Väčšine ľudí je známy jeho preventívny účinok proti chrípke a nachladeniu. Okrem toho znižuje tvorbu krvných zrazenín, zlepšuje vstrebávanie železa a podporuje tvorbu kolagénu, čím pôsobí preventívne na vznik vrások a kŕčových žíl. Antioxidant lykopén pomáha telu bojovať proti voľným radikálom, čím chráni telo pred nádorovými ochoreniami.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.