A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorý šport je najdlhšie hraným kolektívnym športom na olympijských hrách a tiež aj to, koľko mužov priznalo, že ženy s okuliarmi sa im javia ako atraktívnejšie.

 

,,Odborníci sa zhodli, že ľudia, ktorí nosia okuliare, sú atraktívnejší a sympatickejší. Nie je to len názor nejakého extrémneho autora, existuje aj skutočný vedecký dôkaz. V roku 2011 zverejnil odborný časopis „The Swiss Journal of Psychology“ výsledky štúdie, ktorá dokazuje pravdivosť tohto faktu.Časy posmeškov nasmerovaných k ľuďom s okuliarmi sú teda definitívne preč. Dnes letí trend, kedy si ľudia kupujú okuliare bez skla, prípadne so sklom bez dioptrií, a to len preto, aby boli atraktívnejšími alebo doplnili svoj outfit.“

,,Vodné pólo je loptová hra, v ktorej proti sebe nastupujú dve 7 členné družstvá. Hrá sa na štyri štvrtiny po 8 minút čistého času (v prípade, že hra musí mať víťaza a je nerozhodný stav, predlžuje sa 2x po 3 minúty), mladší žiaci hrajú 4×7 minút.Prvá zmienka o loptovej hre vo vode je z roku 1840. Hráči pri nej sedeli obkročmo na sudoch a loptu sa do bránky snažili dostať za pomoci pádla. Podobnosť tejto hry s konským pólom mala za následok, že táto hra dostala meno „Vodné pólo“. Prvé pravidlá boli spísané približne v roku 1870. V rokoch 1880 až 1888 získalo vodné pólo súčasnú podobu. K zjednoteniu pravidiel došlo v roku 1908. Vodné pólo je najdlhšie hraným kolektívnym športom na olympijských hrách. Prvýkrát sa objavil na olympiáde v Paríži v roku 1900.Prvé pravidlá hry spracoval William Wilson zo Škótska.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.