A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko cigariet sa približne spotrebuje na celom svete za jeden rok a tiež aj to, koľko rokov sa už používa na našej planéte zlato ako platidlo.

 

,,Klinické štúdie dokázali pozitívny vplyv sóje na hladinu cholesterolu. Kvalitné tofu a ďalšie potraviny, vyrábané zo sóje, sú skvelé pri chudnutí a udržaní si ideálnej hmotnosti. Tofu má priaznivý glykemický index, čo znamená, že cukry v ňom obsiahnuté sa vstrebajú do krvi postupne, čo u vás predĺži pocit nasýtenosti. Preto je tofu vhodné aj ako vynikajúca prevencia pred cukrovkou. „Veľkým benefitom tofu, okrem jeho vyvážených nutričných hodnôt, je jeho ľahká stráviteľnosť. Na svoje si teda príde bežný konzument, ako aj človek, ktorý chce zredukovať svoju hmotnosť,“ hovorí doktorka Diana Ganajová.“   

,,Zlato a striebro nepodliehajú času. Drahé kovy sa ako platidlo používajú minimálne 6000 rokov. Nezožerú ich mole ani hrdza. Spomeňme si, koľko štátov a menových reforiem sa vystriedalo na našom území za posledných 100 rokov. Po každej z nich zostali z platných bankoviek len papierové smeti a z mincí smiešne pliešky. Zlatu a striebru čas neprekáža.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.