A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko rôznych značiek vodky sa vyrába v Rusku a tiež aj to, čo robil v mladosti bývalý americký prezident George W. Bush.

 

,,A opäť spojenie vodky s Ruskom. Rusi samy o sebe tvrdia, že vodku nepijú, ale jedia. V tejto krajine sa dokonca vyrába viac ako 3000 značiek vodky! Bohužiaľ, Rusko drží aj iné prvenstvo vo svete, čo sa týka alkoholu. Na následky alkoholizmu tu ročne umiera takmer pol milióna ľudí.“

,,Grécko sa nachádza v najjužnejšej časti Balkánskeho a na Peloponézskom polostrove. Je to krajina ostrovov a ostrovčekov, ktoré zaberajú až 20 % jej rozlohy. Pod grécke územie patrí asi 3000 ostrovov, ktoré je možné rozčleniť na: Iónske ostrovy (ostrovy pri západnom pobreží Grécka, napr. Korfu, Leukas, Ithaké, Kefallénia, Zakynthos), súostrovie Sporady (Karpathos, Rodos, Kos, Kalymnos a iné), Severoegejské ostrovy (napr. Thasos), Východoegejské ostrovy (ostrovy pri pobreží Turecka, napr. Lesbos) a Kyklady (súostrovie na juhozápade Egejského mora, stotožňované s bájnou Atlantídou, napr. Santorini). Medzi najväčšie grécke ostrovy patrí ostrov Kréta a Eboja. Najjužnejším ostrovom a zároveň aj najjužnejším bodom Európy je ostrov Gavdos. Zo všetkých gréckych ostrovov je obývaných iba asi 130. Špecifikom Grécka je jeho mimoriadne členité pobrežie s viacerými zálivmi, z ktorých najznámejší je Korintský, oddeľujúci rovnomenným prieplavom polostrov Peloponéz od gréckej pevniny.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.