V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktoré lyžiarske stredisko v Európe je najstaršie a tiež aj to, čo sa dialo na Mesiaci, keď na Zemi ešte žili dinosaury.

 

,,Alkohol je v našej spoločnosti najčastejšie zneužívanou návykovou látkou. Hoci ide o spoločensky tolerovanú drogu, tento druh závislosti nie je o nič menej závažný ako závislosť od tvrdých drog. Svedčia o tom aj abstinenčné príznaky, ktoré môžu človeku privodiť až smrť.Ak ide o dlhodobú a silnú alkoholovú závislosť, pri abstinencii, či dokonca len redukcii užívania, dochádza k alkoholickému delíriu (delírium tremens). Delírium je veľmi vážny stav, pre 5 – 15 % pacientov smrteľný.Delírium sa objavuje po 6 – 48 hodinách od posledného požitia alkoholu. Prejavuje sa zvýšeným potením, nevoľnosťami, nechutenstvom, poruchami spánku, dýchavicou, srdcovou arytmiou, triaškou končatín, blúznením, rýchlymi zmenami nálad (od silného nepokoja, po apatiu, z eufórie – do agresie).“

,,Semmering je veľmi priateľský kopec, čo ocenia najmä začiatočníci či rodiny s deťmi. Najdlhšia zjazdovka s dĺžkou 3,5 km je modrá, s ľahkou obtiažnosťou. Pre náročnejších lyžiarov je k dispozícii freeride zóna, poteší aj Split-Park pre snowboardistov, moderná sánkarská dráha a bežkárska trať.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.